Akcja „Biegam, bo lubię lasy” również w Radomsku

Akcja „Biegam, bo lubię lasy” również w Radomsku Fot. pixabay.com

Truchtacie, biegacie, a może po prostu lubicie ćwiczenia na świeżym powietrzu? Kultowa seria spotkań Biegam Bo Lubię oraz Biegam Bo Lubię LASY zawita na teren powiatu radomszczańskiego.

- Uzupełniamy tę białą plamę i już teraz zarezerwujcie sobie czas w większość sobót do końca roku. Tego nie można przegapić – mówią organizatorzy akcji.

- Zapraszamy do naszych lasów - gwarantujemy porządną dawkę świeżego powietrza – dodają.

Treningi poprowadzą trenerzy lekkiej atletyki a cała akcja będzie organizowana wspólnie z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych oraz Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych.

Do wyboru będzie 19 lokalizacji leśnych w Polsce a cały cykl spotkań potrwa 11 weekendów aż do 20 grudnia. Każdy trening potrwa godzinę i będzie przeznaczony zarówno dla bardziej zaawansowanych biegaczy, jak i tych, którzy zarówno na szlakach leśnych jak i w ogóle stawiają swoje pierwsze biegowe kroki.

Zalety biegania w lesie

Bieganie po twardych asfaltowych nawierzchniach, na które jesteśmy skazani w miastach zdecydowanie bardziej eksploatuje nasze mięśnie oraz stawy. Las to miękka i urozmaicona (pofałdowana) nawierzchnia, która chłonie energię każdego uderzenia stopy o podłożę, co jest bardzo korzystne zwłaszcza dla osób początkujących mających lekką nadwagę oraz braki w technice biegu. Las to także idealne miejsce do wykonywania takich jednostek treningowych jak cross, który należy wykonywać w urozmaiconym terenie oraz siła biegowa (podbiegi, piaszczyste odcinki). Dodatkowo ważnym aspektem jest także, jakość powietrza.

Okres jesienno-zimowy to niestety większy smog w miastach, czy osiedlach domów jednorodzinnych. Na leśnej ścieżce śmiało można odetchnąć świeżym powietrzem a przy tym odpocząć od zgiełku podziwiając piękno przyrody. Nie pozostaje nic innego jak ubrać się w dres, zawiązać buty i ruszyć wspólnie z naszymi trenerami ku leśnej, biegowej przygodzie zostawiając w tyle betonową, miejską dżunglę.

Treningowy rozkład jazdy:

- Pierwszy weekend akcji – 10-11 października
- Ostatni weekend akcji – 19-20 grudnia

Godziny oraz dni treningowe:

– sobota, godz. 9:30

Lista lokalizacji treningowych:

- Szlaban Sucha Wieś, początek Rodzinnej Ścieżki Rowerowej

Akcja prowadzona będzie wspólnie z Kolarsko-Biegowym Klubem Sportowym Radomsko oraz grupą Biegacze Radomsko.

Więcej o:
radomsko nadleśnictwo radomsko lasy państwowe akcja bieganie biegam bo lubię lasy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE