Akcja adopcja za złotówkę w Światowy Dzień Zwierząt

Akcja adopcja za złotówkę w Światowy Dzień Zwierząt Fot. Schronisko PGK Radomsko

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Nawiązując do tego święta Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku organizuje od 4 do 6 października akcję „Adopcja za złotówkę”.

Akcja adopcja za złotówkę kota lub psa będzie trwała od piątku 4 października do niedzieli 6 października. W ten weekend każdy może pomóc zwierzakowi zabierając go do kochającego domu.

Na zdjęciu suczka Luna, która tęsknie wypatruje nowego domku... Więcej informacji o kotach i psach przebywających w schronisku można znaleźć na stronie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku w zakładce „Do adopcji”.

Światowy Dzień Zwierząt został wprowadzony w 1931 roku we Florencji, gdzie odbywała się konferencja ekologów, którzy w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. 4 października to również dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska. W Polsce Dzień Zwierząt obchodzi się od 1993 r.

Więcej o:
schronisko dla zwierząt radomsko schronisko dla bezdomnych zwierząt radomsko światowy dzień zwierząt akcja adopcja za złotówkę
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE