Akademia Młodego Przedsiębiorcy: Zakończenie drugiej edycji

Akademia Młodego Przedsiębiorcy: Zakończenie drugiej edycji

Druga edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy dobiegła końca, pozostawiając za sobą mnóstwo inspiracji, wiedzy i praktycznych umiejętności zdobytych przez młodych uczestników. Program, który trwał siedem miesięcy, skupił się na rozwijaniu postaw pro-przedsiębiorczych oraz budowaniu pewności siebie wśród młodzieży.

Akademia prowadzona była przez trenera mentalnego Jarosława Brzozowskiego, który z wielkim zaangażowaniem wspierał młodych uczestników w ich rozwoju osobistym i przedsiębiorczym. Jego profesjonalizm oraz umiejętność motywowania młodzieży znacząco przyczyniły się do sukcesu projektu. Dzięki jego wsparciu uczestnicy nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną, ale także rozwijali praktyczne umiejętności potrzebne do osiągania swoich celów.

Podczas całego projektu uczestnicy mieli możliwość spotkać się z przedsiębiorcami z naszego miasta, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i udzielali cennych wskazówek dotyczących prowadzenia własnych biznesów.

Warsztaty: Odwaga w komunikacji” z Anną Rakowską

Anna Rakowska, dyplomowana aktorka i certyfikowana trenerka komunikacji, prowadziła warsztaty na temat budowania pewności siebie w mowie, wyglądzie i zachowaniu. Uczestnicy nauczyli się, jak świadomie kreować swoją autoprezentację oraz poznali kluczowe składniki skutecznego wystąpienia publicznego.

Spotkanie z Wiolettą Ciupińską

Wioletta Ciupińska, właścicielka szkoły językowej Best Way, dzieliła się swoim doświadczeniem na temat budowania pewności siebie i samodyscypliny. Uczestnicy dowiedzieli się, jak praca nad sobą i wsparcie otoczenia mogą prowadzić do sukcesu.

Szkolenie z Darią Kaczmarczyk

Daria Kaczmarczyk, life coach, numerolog i magister zarządzania, przeprowadziła szkolenie na temat Pewność siebie. Opisała, czym różni się kobieca i męska samoocena oraz jak strach, otoczenie i samorealizacja wpływają na poczucie własnej wartości. Przeprowadziła także ćwiczenia, które miały na celu podniesienie pewności siebie i samooceny uczestników.

Warsztaty z Magdaleną Lelicką

Magdalena Lelicka, kolejna ekspertka, dzieliła się swoimi doświadczeniami z młodzieżą, podkreślając znaczenie pewności siebie i determinacji w dążeniu do celów. Jej warsztaty były inspirującą lekcją na temat samorozwoju i pokonywania przeszkód.

Kluczowe ćwiczenia

W trakcie programu uczestnicy wykonywali różnorodne ćwiczenia, które miały na celu zwiększenie pewności siebie i umiejętności komunikacyjnych. Wśród nich znalazły się:

- Wizualizacja sukcesu
- Techniki oddechowe
- Improwizacja
- Moja Minuta Nadziei”
- Debata o Nadziei”

Korzyści z uczestnictwa w Akademii

Program Akademii Młodego Przedsiębiorcy dostarczył uczestnikom nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, które są fundamentem dla przyszłych liderów i przedsiębiorców. Uczestnicy zdobyli cenne narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami, budowania pewności siebie i skutecznej komunikacji.

Wnioski z programu

Podczas programu młodzi przedsiębiorcy nauczyli się, że nadzieja i pewność siebie są kluczowe w osiąganiu celów i pokonywaniu wyzwań. Dzięki wsparciu ekspertów oraz licznym spotkaniom z lokalnymi przedsiębiorcami, uczestnicy zdobyli inspirację do dalszego rozwoju i działania.

- Akademia Młodego Przedsiębiorcy to nie puste frazesy typu jesteś zwycięzcą”, choć to dobry punkt wyjścia. Lepiej żyć z pozytywnym nastawieniem. W Akademii nie dajemy ryby, dajemy wędkę - i to jaką rybę złowią uczestnicy, zależy tylko od nich. Umiejętności, jakie zostały im przekazane, dają solidne fundamenty do lepszego jutra. Sprawdzają się zarówno w osobistych projektach, jak i w pracy w grupie - dodaje Michał Wróblewski, koordynator projektu, pracownik Urzędu Miasta Radomska.

Więcej o:
Radomsko Akademia Młodego Przedsiębiorcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE