Akademia foto smART na II turnusie fotograficznym

Akademia foto smART na II turnusie fotograficznym Fot. foto pozytw

Tym razem grupa eksploratorów po województwie łódzkim zawitała do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Park ten kryje wiele, ale to wiele atrakcji dla odwiedzających go turystów.

W rolę lokalnego przewodnika oraz instruktora fotografii jak zwykle wcielił się Marcin Kwarta - artysta fotograf.

- Pierwszy dzień rozpoczął się od szukania mieszkańców Żabiego Stawu. Miejsca o tyle ciekawego, że poziom lustra wody jest na wzniesieniu ponad poziomem rzeki Warty. Rzeka Warta, bo tym razem nasze działania skupiły się właśnie w jej dorzeczu, zaprezentowała swoje letnie uroki. Odbijające się zachodzące słońce w lustrze jej wody, szukających ochłody w te upalne dni, kapiących się ludzi, pływających kajakarzy były motywem wykonywanych fotografii przez uczestników projektu - opowiada Marcin Kwarta.

- Odwiedziliśmy również Górę Świętej Genowefy, przydrożne kapliczki, Rezerwat Węże z jego jaskiniami oraz przepiękną jaskinią Szachownicą z siedliskiem wielu gatunków nietoperzy. Bursztynowy szlak to tez historia Kurhanów Książęcych i wielu innych ciekawych miejsc - dodaje.

Wieczorne spotkania to czas wspólnej integracyjnej kolacji i opowieści pełnych emocji o tym co uczestnicy widzieli podczas każdego dnia przygody z Foto Pozytywem. Dzień trzeci to tworzenie ramek stylem decoupage na wspomnienia zamknięte na zdjęciach.

Akademia foto smART zostało sfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, dotacje 2023 w ramach zadania publicznego, konkursu w zakresie turystyki i krajoznawstwa organizowanego na terenie województwa łódzkiego.

Więcej o:
foto pozytyw fundacja pozytwyw warszaty fundacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE