Agnieszka Kuligowska: Poszliśmy za ciosem

Agnieszka Kuligowska: Poszliśmy za ciosem

Takiej publikacji jeszcze w Radomsku nie było. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych stworzyli podczas wakacji komiks historyczny. Opowiadają w nim o dziejach fikcyjnej rodziny Nowaków powiązanych z autentycznymi wydarzeniami mającymi miejsce w naszym mieście w czasie II Wojny Światowej – tak napisaliśmy na portalu Radomsko24.pl we wrześniu 2020 roku o komiksie, który powstał w „Ekonomiku”.

- Pomysł przygotowania komiksu o historii Radomska chodził mi po głowie już od kilku lat. Nie mam jednak umiejętności technicznych i graficznych, żeby sobie z tym poradzić - opowiadała Agnieszka Kuligowska, nauczycielka historii w „Ekonomiku”.

- Jednak dzięki pomocy koleżanki Anety Rosiak, która prowadzi u nas w szkole zajęcia z grafiki komputerowej, realizacja pomysłu stała się możliwa – dodała Agnieszka Kuligowska.

- Poszliśmy za ciosem - komentuje dzisiaj.

- Powstała druga część. Pierwsza, to okres 1939 roku, w drugiej części dochodzimy do 1942 roku likwidacja i radomszczańskiego getta - dodaje Agnieszka Kuligiwska, gość portalu Radomsko24.pl.

Czy powstanie trzecia część komiksu? Odpowiedź na to pytanie z pewnością usłyszysz w rozmowie z Agnieszką Kuligowską na portalu Radomsko24.pl. W poniedziałek 28 marca o godzinie 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk agnieszka kuligowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE