Agata Wlaźlak na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Karate

Agata Wlaźlak, zawodniczka Klubu Karate Budo w Częstochowie, stanęła na najniższym stopniu podium podczas Akademickich Mistrzostw Polski Kyokushin Karate. Mistrzostwa rozgrywano 1 czerwca w Krakowie.

Agata Wlaźlak, zawodniczka Klubu Karate Budo w Częstochowie, stanęła na najniższym stopniu podium  podczas Akademickich Mistrzostw Polski Kyokushin Karate. Mistrzostwa rozgrywano 1 czerwca w Krakowie.
Agara Wlaźlak na najniższym stopniu podium. Fot.  archiwum klubu
W kategorii kumite kobiet +60 kg  reprezentantka Klubu Karate BUDO w Częstochowie, radomszczanka Agata Wlaźlak wywalczyła 3. miejsce, a w konkurencji kata w finale ostatecznie zajęła 8. miejsce.

- Poszczególne kategorie wagowe były bardzo mocno obsadzone, ponieważ czołówka polskich zawodników kyokushin to na co dzień studenci, którzy z sukcesami rywalizują na arenie międzynarodowej - powiedział po zawodach Jarosław Rytel z Klubu Karate Budo.

Turniej został rozegrany pod patronatem Polskiego Związku Karate.