Afrykańskie tropiki w Radomsku. Będzie gorąco!

Afrykańskie tropiki w Radomsku. Będzie gorąco!

W ciągu najbliższych dni w Radomsku i powiecie zrobi się naprawdę gorąco. Wszystko to za sprawą zwrotnikowego powietrza, które płynie do nas prosto z Afryki.

Synoptycy we wtorek 25 czerwca, prognozują temperaturę maksymalna od 29°C do 31°C, w środę od 32°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Przed upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla naszego regionu został wydany alert 2 stopnia (Ostrzeżenia zaczną się od godziny 14.00, we wtorek i zakończą się o godzinie 18.00 w środę):

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Więcej o:
upał gorąco
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE