Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Abstrakcyjne barierki na ul. Krakowskiej demontowane

Miasto
Jacek Paszewski

Część wywołujących sporo kontrowersji żółtych barierek ustawionych na ul. Krakowskiej w Radomsku, jest właśnie demontowanych.

- Bariery mają chronić przede wszystkim pieszych, ale także wyremontowane chodniki i trawniki przez zniszczeniem. Przypominam, że już przed rozbudową skrzyżowania obowiązywał na tym odcinku zakaz postoju i zatrzymywania się, jednak kierowcy nagminnie go ignorowali – tłumaczył montaż barierek Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Żywot części barierek nie był długi. W piątek 11 stycznia, ekipa drogowców zaczęła demontaż kilku barierek.

Jak informuje serwis radomsko.naszemiasto.pl, w sprawę demontażu fatalnie wyglądających barierek zaangażowała się posłanka Anna Milczanowska.

- Już w ubiegłym tygodniu interweniowałam w sprawie barierek w generalnej dyrekcji w Łodzi. Chciałam podziękować panu dyrektorowi, że przychylił się do mojej prośby i podjął decyzję o usunięciu części barierek, tych, które oddzielają chodnik od trawnika. Niepotrzebnie stworzono tam jakiś labirynt. Są inne sposoby, by zablokować wjazd na trawniki samochodom – mówiła dziennikarzowi serwisu Anna Milczanowska.

W miejsce żółtych barierek staną najprawdopodobniej estetyczne słupki.

komentarze