Abiturienci z "Baczyńskiego" najlepsi!

30 czerwca tegoroczni maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości. Nie dla wszystkich była to chwila szczęśliwa, ale tak nie było w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego –... ››

30 czerwca tegoroczni maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości. Nie dla wszystkich była to chwila szczęśliwa, ale tak nie było w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego – tu maturę zdało aż 99,5% maturzystów. W całym kraju na 351852 zdających maturę zdało 81%. W województwie łódzkim maturę zdało zaś 79,9% zdających.

 

 

Licea ogólnokształcące najlepsze!

Tegoroczna matura była wyjątkowa ze względu na powrót matematyki jako przedmiotu obowiązkowego. Matematyka na maturze przerażała wielu, ale ostatecznie jej wyniki nie są takie złe. W całym kraju maturę z tego przedmiotu zdało 87% maturzystów, podobnie jest w naszym województwie. Najlepiej matematyka w łódzkiem poszła maturzystom z liceów ogólnokształcących – tu zdało ją 93,2% osób. Maturzyści z liceów naszego województwa mogą także być zadowoleni z wyników z egzaminu z języka ojczystego – egzamin ten zdało 98% abiturientów, podczas gdy w skali całego kraju zdało go 95% maturzystów. W skali całego kraju maturę najgorzej napisali maturzyści z techników uzupełniających. Poniżej przedstawiona jest procentowa zdawalność egzaminu maturalnego w poszczególnych typach szkół w skali kraju (podobnie wygląda sytuacja w naszym powiecie):

 

 

1.    Licea ogólnokształcące - liczba zdających: 229516, zdawalność: 91%
2.    Technika - liczba zdających: 105391, zdawalność: 70%
3.    Licea profilowane - liczba zdających: 19357, zdawalność: 64%

4.    Licea uzupełniające - liczba zdających: 9367, zdawalność: 37%
5.    Technika uzupełniające - liczba zdających: 2992, zdawalność: 34%

 

 

„Baczyński” znów pokazał klasę!
W naszym powiecie największy odsetek maturzystów zdał egzamin maturalny w Liceum Baczyńskiego. Najgorzej poszło zdającym w Zespole Szkół Agrobiznesu w Strzałkowie i IV Liceum Profilowanym w ZSDiOŚ, jednakże nie są to pełne dane, gdyż nie dotarliśmy do informacji o zdawalności m.in. w szkołach ponadgimnazjalnych w Żytnie, Kamieńsku i Dobryszycach. Poniżej przedstawiamy ranking zdawalności z wybranych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu:

 

 

1.    II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego – 99,5%
2.    I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego – 98,01%
3.    Technikum Elektryczno – Elektroniczne w ZSE-E– 85,72%

4.    Technikum Ekonomiczne w ZSE – 83%
5.    I Liceum Profilowane z ZSE-E – 82,65%
6.    III Liceum Ogólnokształcące w ZSP nr 1 – 75%
7.    Technikum Drzewne i Ochrony Środowiska w ZSDiOŚ – 74,3%
8.    Liceum Ogólnokształcące w ZSP w Przedborzu – 71%
9.    Technikum Mechaniczno – Budowlane w ZSP nr 1 – 58%
10.    Liceum Profilowane w ZSP w Przedborzu – 55%
11.    Technikum Uzupełniające dla Dorosłych nr 2 w ZSE-E – 50%
12.    Zespół Szkół Agrobiznesu w Strzałkowie – 40%
13.    IV Liceum Profilowane w ZSDiOŚ – 38,5%

 

 

Musimy jednak pamiętać, że w rankingu nie ma jeszcze kilku szkół, jednak możemy śmiało powiedzieć, że II i I LO utrzymają swe lokaty. Jak powiedział członek zarządu Powiatu Radomszczanskiego Wojciech Szwedowski - musimy mieć też na uwadze, że te dane mogą ulec zmianie, gdyż na pewno część osób, które nie zdało matury skorzysta z możliwości zaliczenia egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie.

 

 

II Liceum Ogólnokształcące
W tej szkole do egzaminu maturalnego przystąpiło 200 uczniów, z czego tylko 1 go nie zdał. Uczeń ten ma prawo do egzaminu poprawkowego.  Z wyniku bardzo zadowolony jest dyrektor szkoły – Sławomir Kowalczyk, zwłaszcza, że jest to kolejny powód do zadowolenia. Ostatni sukces "Baczyńskiego" to znokautowanie w roku szkolnym 2009/2010 reszty szkół pod względem liczby wyróżnionych uczniów: w II LO łącznie z maturzystami aż 120 uczniów (z czego 70 uczniów z klas I i II) uzyskało średnią ocen powyżej 4,75, podczas gdy w będącym na drugim miejscu I LO tylko 26 uczniów uzyskało średnią powyżej 4,75 (z czego 10 uczniów z klas I i II). Najlepszą klasą w II LO została klasa IId (matematyczno – fizyczna), uzyskując średnią klasy  4,44.

 

 

I Liceum Ogólnokształcące
W „Fabianim” do egzaminu przystąpiło 201 uczniów, a nie zdały go tylko 4 osoby, z czego 2 osoby nie zdały egzaminu ustnego. Jednakże osoby te będą mogły zaliczyć egzamin w dodatkowym terminie. Jak pisaliśmy powyżej 26 uczniów I LO uzyskało średnią powyżej 4,75, a najlepszą klasą została klasa IIa (matematyczno - informatyczna) ze średnią 4,07.

 

 

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych
W Technikum Elektryczno – Elektronicznym do egzaminu maturalnego przystąpiło 105 maturzystów, z czego 15 go nie zdało – 13 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego. W I LP do egzaminu maturalnego przystąpiło 98 maturzystów. Nie zdało go 17 osób, z czego 14 ma prawo do poprawki. W Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych nr 2 do egzaminu maturalnego przystąpiły 2 osoby, z czego 1 go nie zdała, lecz ma ona prawo do poprawki.

 

 

Zespół Szkół Ekonomicznych
W Technikum Ekonomicznym do egzaminu maturalnego przystąpiło 82 maturzystów, z czego 14 go nie zdało – 10 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego.

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
W Technikum Mechaniczno – Budowlanym do egzaminu maturalnego przystąpiło 76 maturzystów, z czego 32 go nie zdało – 23 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego. W III LO do egzaminu maturalnego przystąpiło 157 maturzystów. Nie zdało go 40 osób, z czego 28 ma prawo do poprawki.

 

 

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska
W Technikum Drzewnym i Ochrony Środowiska do egzaminu maturalnego przystąpiło 35 maturzystów, z czego 9 go nie zdało – 7 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego. W IV LP do egzaminu maturalnego przystąpiło 13 maturzystów. Nie zdało go 8 osób i wszystkie te osoby mają prawo do poprawki.

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu
W LO do egzaminu maturalnego przystąpiło 69 maturzystów, z czego 20 go nie zdało – 18 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego. W LP do egzaminu maturalnego przystąpiło 20 maturzystów. Nie zdało go 9 osób, z czego 6 ma prawo do poprawki.

 

 

Zespół Szkół Agrobiznesu w Strzałkowie
W ZSA do egzaminu maturalnego przystąpiło 25 maturzystów, z czego 15 go nie zdało – 13 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego.

 

 

Wszystkim maturzystom gratulujemy i życzymy szczęścia podczas rekrutacji na studia, a tym, których czeka egzamin poprawkowy życzymy połamania piór i sukcesu! Gdy tylko poznamy bardziej szczegółowe dane dot. wyników tegorocznych matur zamieścimy je na naszym portalu.

Więcej o:
matura liceum baczyński abituriencii
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE