„97-500 debiuty”. Premiera Artystycznych Prac Akademii Foto ART

„97-500 debiuty”. Premiera Artystycznych Prac Akademii Foto ART

Fundacja Foto Pozytyw z Radomska z dumą zaprasza na pierwszą wystawę uczestników warsztatów dla dorosłych „Akademii Foto ART”. Wystawa, zatytułowana „97-500 debiuty”, jest owocem pasji i zaangażowania słuchaczy, którzy z zapałem zgłębiali tajniki fotografii, by uchwycić unikalne oblicze swojego miasta.

Radomsko w obiektywie

Wystawa „97-500 debiuty” prezentuje efekty pracy fotografów amatorów, którzy wyruszyli na eksplorację Radomska. Ich celem było ukazanie miasta w nowym, niecodziennym świetle. Prace te są dowodem na to, że fotografia to coś więcej niż tylko naciskanie spustu migawki. Jest to sztuka dostrzegania i interpretowania otaczającej nas rzeczywistości, uchwycenia chwil pełnych emocji i piękna, które często umykają naszej uwadze.

Sztuka Widzenia

- Fotografia to sztuka widzenia. Sztuka ta nie sprowadza się wyłącznie do naciskania spustu migawki – to umiejętność dostrzegania tego, co na pierwszy rzut oka może wydawać się zwyczajne, a jednak kryje w sobie głębsze znaczenie i piękno. To zdolność uchwycenia chwili, emocji, fragmentu rzeczywistości w sposób, który nie tylko dokumentuje, ale również interpretuje, inspiruje i zmusza do refleksji.... - napisali organizatorzy wystawy.

Wernisaż i miejsce wystawy

Wernisaż wystawy „97-500 debiuty” odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godz. 18.00 w galerii sztuki Przystanek Cooltura, mieszczącej się przy ulicy Przedborskiej 36 w Radomsku. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne jest doskonałą okazją, by podziwiać artystyczne interpretacje Radomska wykonane przez lokalnych entuzjastów fotografii.

Autorzy wystawy 

W wystawie biorą udział następujący autorzy: Karol Bogacz, Nikol Czubaj, Łukasz Kempaa, Dorian Lorent, Olga Zakrzewska, Kacpr Zamożny oraz Katarzyna Zamożna. Ich prace będą dostępne do obejrzenia w galerii sztuki Przystanek Cooltura od 7 czerwca do 3 lipca 2024 roku.

Partnerzy i wsparcie 

Wystawę wspierają partnerzy: JYSK, KMAX, Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku oraz inne lokalne organizacje.

Fundacja Foto Pozytyw serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki i fotografii do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wystawa „97-500 debiuty” to nie tylko prezentacja talentów lokalnych fotografów, ale również refleksja nad pięknem i niezwykłością naszego codziennego otoczenia.

Więcej o:
Foto ART Radomsko fotografia wystawa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE