808 nowych zakażeń koronawirusem w woj. łódzkim. 12 osób zmarło

808 nowych zakażeń koronawirusem w woj. łódzkim. 12 osób zmarło Fot. pacjent.gov.pl

Jak poinformował Urząd Wojewódzki, w województwie łódzkim odnotowano 808 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 12 osób zmarło. Wśród nich jest czworo mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

(stan na 23 października 2020 r. – godz. 11.00)

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

- Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 16614
- Liczba osób aktualnie zakażonych: 8744
- Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 41
- Liczba osób objętych kwarantanną: 25546
- Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2133
- Liczba osób, które wyzdrowiały: 7515
- Liczba osób, które zmarły: 355

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 2647

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 16614

Kolejne 261 osób wyzdrowiało.

Osoby zmarłe

Urząd Wojewódzki w Łodzi poinformował o śmierci kolejnych osób, zakażonych koronawirusem.

Zmarłe osoby to:

- 73-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wieluniu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieluńskiego.

- 74-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wieluniu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieruszowskiego.

- 76-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Radomsku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu radomszczańskiego.

- 82-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu piotrkowskiego.

- 83-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Radomsku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu radomszczańskiego.

- 66-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 73-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Radomsku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu radomszczańskiego.

- 81-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

- 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Radomsku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu radomszczańskiego.

- 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu skierniewickiego.

- 86-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.

- 91-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieluniu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus koronawirus województwo łódzkie śmierć

Załączniki

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE