8 rok z harcerskim turniejem HARCcup

Fot. J. Paszewski/S. Nems

400 harcerek i harcerzy przyjechało do Radomska na Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej HARCcup 2022. Rywalizacja trwa trzy dni od 14 do 16 października. Uczestnicy rozgrywają mecze na dwóch obiektach sportowych w Radomsku, na hali przy PSP nr 6 oraz powiatowej hali przy ul. Szkolnej.

HARCcup to jedyny taki turniej piłki nożnej łączący rywalizację z świetną sportową atmosferą, a to wszystko w ciągu trzech dni pełnych przygód. HARCcup to nie tylko piłka nożna, ale także turniej w Fifę, zajęcia z samoobrony opartej na systemie Krav Maga i quiz o zdrowiu i sporcie.

- Organizacja tego turnieju stała się tradycją dla mojego szczepu (Dębowy Szczep – red.) i hufca. Na pewno motywujący jest odzew i zainteresowanie, o które w tym roku się martwiliśmy, a niepotrzebnie – mówi phm. Pola Raczek, organizatorka turnieju.

Główny turniej podzielony został na 6 kategorii dla różnych grup wiekowych rozpoczynając od zuchów kończąc na wędrownikach. Do turnieju zgłosiło się 46 zespołów. Poza zespołami z Radomskiem na turniej przyjechały drużyny z Kamieńska, Strzelec Wielkich, Pajęczyna, Szczercowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Skierniewic, Kutna, Wołomina, Przasnysza i Grajewa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
harccup zhp radomsko hufiec radomsko harccup radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE