8 milionów to łakomy kąsek

8 milionów to łakomy kąsek

- Musimy zrobić wszystko, aby uratować ratownictwo medyczne, by pozostało ono w strukturach radomszczańskiego szpitala – twierdzą Radni Powiatu Radomszczańskiego. Podczas sesji podjęli uchwałę intencyjną, w której poparli działania władz powiatu zmierzające do zapewnienia dalszego świadczenia przez Szpital Powiatowy w Radomsku usług w zakresie ratownictwa medycznego.

Władze powiatu oraz dyrektor szpitala obawiają się, że planowane zmiany mogą doprowadzić do sytuacji, jaka miała miejsce kilka lat temu, kiedy usługi z zakresu ratownictwa medycznego przejęła zewnętrzna firma.

Jeśli sytuacja się powtórzy, będzie to – co podkreślają samorządowcy, ogromna strata nie tylko dla szpitala, ale też dla pacjentów.

- Ten problem, już przećwiczyliśmy na własnej skórze przez dziesięć lat. Ponieśliśmy wtedy ewidentne straty. Wtedy straciliśmy na kontrakcie prawie 3,5 mln złotych. Musieliśmy zwrócić pieniądze za karetki, które nie mogły funkcjonować w zakresie, do którego były przeznaczone - mówi Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

- Podobny scenariusz może być w tym roku, gdzie szpital z własnych środków kupił 5 karetek, a ze środków samorządu kolejną. Kontrakt  na 8 milionów to bardzo „łakomy kąsek” - dodaje Fabian Zagórowicz, w programie „Staszczyk niezależnie".

Cała rozmowa z Fabianem Zagórowiczem, członkiem Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 1 marca o godzinie 19.45.

Więcej o:
karetki radomsko szpital radomsko fabian zagórowicz irek stszczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE