7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienia dla osób w wieku 12-15 lat

7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienia dla osób w wieku 12-15 lat Fot. pixabay.com

7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat - przekazał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Dworczyk podczas konferencji pod KPRM został zapytany o rejestrację, bo wciąż rodzice zwracają uwagę na brak skierowań.

- Właśnie 7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania. Będą szczepienia odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat – powiedział Michał Dworczyk.

- Nie przewidujemy żadnych zmian, ani trudności, ponieważ już przetrenowaliśmy, mówiąc kolokwialnie, zapisy osób niepełnoletnich w ostatnich tygodniach, kiedy to młodzież w wieku 16-18 lat mogła się rejestrować i szczepić - podkreślił szef KPRM.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek.

W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus covid=-19 szczepienia szczepionki 12-15 lat skierowania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE