640 podpisów pod petycją w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Brzeźnickiej

640 podpisów pod petycją w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Brzeźnickiej Fot. FB/Paweł Pichit

- Nasz konkret. 640 podpisów mieszkańców Radomska pod petycją w sprawie podjęcia natychmiastowych działań przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Brzeźnickiej - poinformował radny Paweł Pichit (KO). Petycja mieszkańców została złożona w Urzędzie Miasta w Radomsku.

Radny Paweł Pichit wraz z Eweliną Wrocławską złożyli komplet dokumentów w Urzędzie Miasta we wtorek 27 lutego. Konkret, na który teraz czekają mieszkańcy od miasta to wprowadzenie rozwiązań, które zapewnią radomszczankom i radomszczanom bezpieczeństwo.

- Kiedy zaczynaliśmy zbiórkę podpisów założyliśmy, że zebranie 100 to już będzie dobry wynik, a 200 to sukces. Potem przekroczyliśmy 300. Nagle trzeba było na szybko dodrukować tabelki, bo zbliżaliśmy się do 500. Stanęło na liczbie 640 i to tylko dlatego, że przestaliśmy je zbierać - wspomniał radny.

- O czym to świadczy? Że kwestia skrzyżowania ulic Batorego i Brzeźnickiej, tak samo, jak skrzyżowania Ciepłej z Brzeźnicką, jest bardzo ważna dla mieszkańców. Że oczekują oni od władz miasta konkretnych i sprawnych działań, by ci zadbali o ich bezpieczeństwo. Że oddolna, społeczna inicjatywa ma wielką moc jednoczenia ludzi w słusznej sprawie - zaznacza.

Radny Paweł Pichit wskazał, że teraz przysłowiową „pałeczkę” przejmują włodarze miasta, ale nie ulega wątpliwości, że ogromne brawa należą się naszej osiedlowej dobrej duszy Ewelinie Wrocławskiej, która niestrudzenie walczyła o sukces tej petycji i nagłośnienie problemu.

- Miałem przyjemność spędzić z Nią trochę czasu i dlatego – z poczucia zawodowego obowiązku – chciałbym zwrócić uwagę władzom miasta, aby czym prędzej zajęły się tym projektem. W końcu to właśnie mieszkańcy będą was z niego rozliczać. Z panią Eweliną na czele - zauważa.

Więcej o:
paweł pichit brzeźnicka petycja wypadek batorego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE