60 lat Koła Gospodyń z Chrzanowic

Koło Gospodyń Wiejskich w Chrzanowicach (gm. Gomunice) obchodzi w tym roku swój jubileusz 60-lecia. Z tej okazji w sobotę, 21 kwietnia zorganizowano uroczystość podsumowującą dotychczasową działalność KGW.

Koło Gospodyń Wiejskich w swej obecnej formie powstało w 1958 roku i w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Ten rok jest też rokiem 35-lecia istnienia zespołu ludowego "Chrzanowianki i Dwa Janki". Urodziny obu zrzeszeń odbyły się w sobotę, 21 kwietnia w miejscowej świetlicy.

Przybyli licznie mieszkańcy, władze samorządowe (gminne i powiatowe), a także przedstawiciele straży pożarnych czy duchowieństwa. Na początku przedstawiono rys historyczny organizacji, następnie był czas na występy artystyczne zespołu z Chrzanowic, a także zaprzyjaźnionych kapel z terenu powiatu.

A jeśli urodziny, to nie mogło zabraknąć prezentów i życzeń. W długiej kolejce czekano na swoją kolej, aby podziękować społeczniczkom za zaangażowanie i wytrwałość, a także życzyć im kolejnych lat działalności na niwie kultury. Był też czas na uhonorowanie zasłużonych działaczek dyplomami przez wójta gminy Gomunice, Pawła Olejniczaka.

Więcej o:
chrzanowice kgw koło gospodyń wiejskich gomunice jubileusz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE