500 tys. złotych na odwiert

500 tys. zł - tyle pieniędzy otrzymało miasto Radomsko od Łódzkiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej

Fot. UM Radomsko500 tys. zł - tyle pieniędzy otrzymało miasto Radomsko od Łódzkiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej.

Kwota ta ma być przeznaczona na poprawę infrastruktury radomszczańskiej strefy. Urzędnicy zlecą przeprowadzenie prac skutkujących rozwiązaniem problemu zaopatrzenia strefy w wodę. Podpisano już nawet umowę na wykonanie odpowiednich prac geologicznych. W jej ramach zostanie wykonany otwór dla ujęcia wód podziemnych z utworów górnokredowych, znajdujący się na działce położonej na terenie radomszczańskiej strefy przemysłowej.

Wyżej wymieniony odwiert zostanie wykonany specjalną techniką - systemem mechanicznym udarowym. Dzięki temu będzie można pobrać próbki wody i zbadać je w laboratorium. Zadanie to wykona Zakład Wierceń Studziennych Jerzy Wilman z Kielc do dnia 16 listopada bieżącego roku. Kwota za tę usługę wynosi 85 485 złotych brutto. Firma została wyłoniona w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego.

Już w 2013 roku radomszczańska strefa przemysłowa ma dysponować trzema ujęciami wody.

Kilka słów o radomszczańskiej strefie przemysłowej

Obszar ten jest usytuowany przy drodze Warszawa/Katowice – DK1. Tereny mają bezpośrednie połączenie z drogami krajowymi i lokalnymi. Oferowane inwestorom obszary są niezabudowane, ekologicznie czyste i mają bardzo dobrą dostępność transportową. W strefie zainwestowali już m.in. Leitz, Indesit, Jysk, Bora, Press-Glas, Aquila, Frigo Logistics, Inkomet. Projektowany kształt działek inwestycyjnych zależy od potrzeb inwestorów. Obecnie, oferowane inwestorom grunty mają dostęp do dróg, węzła energetycznego, systemu wodnego, systemu ścieków sanitarnych, systemu wód opadowych, sieci gazowej i linii telefonicznej.

Więcej o:
radomszczańska strefa przemysłowa strefa odwiert pieniądze łódzka specjalna strefa ekonomiczna przemysł woda
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE