50 lat razem. Jubileusz Złotych Godów w Radomsku

50 lat razem. Jubileusz Złotych Godów w Radomsku Fot. UM Radomsko

W sobotę 9 listopada, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku, odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 7 par małżeńskich.

Odznaczone zostały następujące osoby:

1. Pani Anna Błasiak i Pan Jerzy Błasiak
2. Pani Halina Gabor i Pan Zdzisław Gabor
3. Pani Barbara Kurzelewska i Pan Zbigniew Kurzelewski
4. Pani Teresa Pukacz  i Pan Bogdan Pukacz
5. Pani Krystyna Sukiennik i Pan Tadeusz Sukiennik
6. Pani Jadwiga Zatoń i Pan Tadeusz Zatoń
7. Pani Barbara Zdzierak i Pan Leon Zdzierak

Medal jest nagrodą za wytrwałość w miłości i wierność złożonej 50 lat temu przysiędze. Dekoracji Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej dokonał Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, natomiast legitymacje wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski.

- Chcę państwu pogratulować, 50 lat to bardzo dużo czasu. Wytrwaliście wspólnie w miłości i życzliwości. Dawaliście przykład młodszym pokoleniom, że mimo różnych przeciwności można się szanować, kochać i wzajemnie żyć – mówił po dekoracji prezydent Jarosław Ferenc.

Wszystkim Jubilatom licznie towarzyszyły rodziny - dzieci, wnuki, prawnuki. Nie zabrakło życzeń oraz pamiątkowej fotografii. Jubileusz „Złotych Godów” uświetnił koncert Agnieszki Ciesielskiej i Pauliny Gorzędowskiej.

Więcej o:
złote gody radomsko jubileusz radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE