50 lat Muzeum Regionalnego w Radomsku zamknięte w tematycznej wystawie

50 lat Muzeum Regionalnego w Radomsku zamknięte w tematycznej wystawie

Pracownicy Muzeum Regionalnego w Radomsku zapraszają i zachęcają do zwiedzania wystawy jaką przygotowano z okazji 50 lat istnienia placówki.

W Galerii Muzeum prezentowana jest wystawa dotyczącą historii utworzenia oraz działalności Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Znajdują się na niej zdjęcia dokumentujące wernisaże wystaw czasowych i stałych, spotkania, koncerty, a także inne uroczystości organizowane od lat 70, jak również towarzyszące tym wydarzeniom plakaty i wydawnictwa. Przede wszystkim widać na nich ludzi: pracowników- pasjonatów, przyjaciół, zwiedzających, bez których nie byłoby tej historii.

- Obecna sytuacja związana z pandemią ograniczyła działalność naszej placówki, musieliśmy też zrezygnować z uroczystości rocznicowych. Natomiast chcieliśmy w jakiś sposób zaakcentować tę ważna rocznicę w życiu Naszego Muzeum. Wystawa opowiada o tym kto walczył o powstanie muzeum, kto był założycielem, o pierwszym pracownikach, spotkaniach, wystawach, to taki czar wspomnień- mówi Małgorzata Borek, dyrektor Muzeum Regionalnego.

Wystawa najprawdopodobniej będzie dostępna do końca października. W planach pracowników, z okazji roku jubileuszowego, jest jeszcze publikacja drugiego tomu biuletynu muzealnego, który będzie zawierał historię powstania. Dla zwiedzających wystawa jest dostępna w godzinach otwarcia muzeum.

Więcej o:
muzeum regionalne radomsko wystawa jubileusz 50 lat muzeum muzeum w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE