5 sytuacji, w których warto zainwestować w pompę głębinową

5 sytuacji, w których warto zainwestować w pompę głębinową

Prawidłowo dobrana pompa głębinowa gwarantuje bardzo wysoką wydajność, sprawność oraz niskie koszty użytkowania. Kiedy warto zdecydować się na zakup pompy głębinowej? W naszym poradniku wymieniamy 5 typowych sytuacji.

Gdy masz głęboką studnię

Pompa głębinowa jest najpopularniejszym urządzeniem do czerpania wody z własnego ujęcia.

Pompy głębinowe zostały stworzone do pracy właśnie w głębszych studniach, w których lustro wody znajduje się na głębokości poniżej 8 metrów (to graniczna wartość dla większości pomp hydroforowych). Jeśli więc Twoje ujęcie ma głębokość np. 15 metrów, to w zasadzie nie masz wyboru i musisz zdecydować się na zakup pompy głębinowej.

Gdy dysponujesz podziemnym zbiornikiem na deszczówkę o dużej pojemności

To ciekawy przykład zastosowania pompy głębinowej. Przyjęło się sądzić, że takie pompy są przeznaczone wyłącznie do pracy w studniach wierconych. Tymczasem śmiało można zastosować model głębinowy zarówno w studni kręgowej, jak i w podziemnym (czy nawet naziemnym) zbiorniku na deszczówkę. Trzeba tylko wybrać pompę przystosowaną do pracy w poziomie, czyli niewymagającą pełnego zanurzenia w wodzie.

Pompa głębinowa jest doskonałym wyborem do zagospodarowywania deszczówki, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcesz zautomatyzować cały system czerpania wody opadowej i wykorzystywania jej np. do podlewania.

Gdy chcesz czerpać wodę ze stawu czy jeziora

Pompy głębinowe z własnym płaszczem chłodzącym spokojnie mogą być wykorzystywane do czerpania wody ze stawów i jezior – pod warunkiem, że dany model ma podwyższoną odporność na zapiaszczenie. Wówczas zyskasz dostęp do darmowej wody, którą można np. zasilić plac budowy czy system zraszający.

Gdy budujesz system nawadniania ogrodu lub pola uprawnego

Markowe pompy głębinowe doskonale sprawdzają się do obsługi nawet bardzo rozbudowanych instalacji nawadniających. To zasługa z jednej strony bezkonkurencyjnej i nieosiągalnej dla innych rodzajów pomp wydajności, a z drugiej ekonomicznej pracy.

Odpowiednio dobrana pompa będzie czerpać wodę ze studni i napełniać nią zbiornik hydroforowy lub bezpośrednio zasilać deszczownię, która wymaga bardzo wysokiego ciśnienia – a to zapewni właśnie mocna pompa głębinowa.

Gdy chcesz zasilać dom jednorodzinny wodą z własnego ujęcia

W takim przypadku nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Pompa głębinowa jest najlepszym wyborem do zasilania domów jednorodzinnych czy gospodarstw rolnych w wodę, którą następnie będziemy wykorzystywać do celów bytowych i spożywczych.

Modele głębinowe renomowanych producentów charakteryzują się nie tylko odpowiednią wydajnością i bezawaryjnością (kluczowa kwestia w sytuacji, gdy studnia jest jedynym źródłem wody), ale także cichą pracą i niskim zużyciem energii.

W każdej z wymienionych sytuacji pompa głębinowa będzie zdecydowanie najlepszą opcją. Pamiętaj natomiast, że podstawą bezawaryjnej i efektywnej pracy systemu jest fachowy dobór odpowiedniego urządzenia. Warto zdać się tutaj na pomoc ekspertów, z której bezpłatnie mogą skorzystać klienci sklepu internetowego z pompami głębinowymi www.sklep-hydros.pl.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE