41-letni przedborzanin spowodował wypadek. Kilka dni wcześniej śmiertelnie potrącił rowerzystę

41-letni przedborzanin spowodował wypadek. Kilka dni wcześniej śmiertelnie potrącił rowerzystę Fot. KPP Radomsko

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 21 września 2023 r. ok. godz. 16.40 w Przedborzu. Jego sprawcą okazał się mężczyzna, który przed kilkoma dniami brał udział w wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec Przedborza, kierujący pojazdem marki mitsubishi nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr skrętu w prawo i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo volkswagenem. Za kierownicą volkswagena siedziała 29-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego. Ze względu na obrażenia ciała, jakich doznała, została przewieziona do szpitala – relacjonuje Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Okazało się, że mitsubishi, którym kierował sprawca zdarzenia nie posiada aktualnych badań technicznych.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Warto zaznaczyć, że 41-letni mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy ze względu na to, że kilka dni wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym z poważnymi skutkami – mówi Aneta Wlazłowska.

Jak poinformowała Gazeta Radomszczańska, do zdarzenia tego doszło 16 września na terenie powiatu piotrkowskiego. Wówczas 41-latek potrącił rowerzystę, który pomimo reanimacji zmarł.

- Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej numer 742 na wysokości miejscowości Stobnica doszło do potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem jaguar 41-letni mieszkaniec Przedborza potrącił poruszającego sie w tym samym kierunku rowerzystę, który pomimo prowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy – relacjonuje przebieg zdarzenia Oliwia Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej o:
policja radomsko przedbórz wypadek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE