40-lecie powstania Solidarności. Obchody w Radomsku

40-lecie powstania Solidarności. Obchody w Radomsku Fot. Urząd Miasta Radomsko

Od czwartku 27 sierpnia w Radomsku, rozpoczną się obchody 40-lecia powstania Solidarności oraz podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku.

Program Obchodów 40. rocznicy podpisania porozumienia w Gdańsku między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”:

Czwartek 27 sierpnia 2020 r.

godz. 13.00 – spotkanie z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane przez Komisję Terenową Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność w Radomsku, Stowarzyszenie Weteranów Solidarności 1980-1989 w Radomsku, Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Anny Milczanowskiej oraz Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku.

Galeria Muzeum Regionalnego, ul. Narutowicza 1
Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza do obejrzenia wystawy okolicznościowej „Solidarność- początek” w aneksie Galerii Muzeum Regionalnego, czynna w godzinach pracy placówki.

Poniedziałek 31 sierpnia 2020 r.

godz. 18.00 - uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pw. św. Lamberta, po zakończeniu której nastąpi złożenie kwiatów pod Tablicą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza do obejrzenia wystawy „31. Sierpnia 1980” 40. rocznica Porozumień Sierpniowych, czynna w godzinach pracy biblioteki.

Więcej o:
solidarność radomsko urząd miasta radomsko obchody rocznica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE