Radomsko, Łódzkie 6.9o Poniedziałek, 18 Listopada 2019

40 lat RKS Radomsko: Spotkanie z Janem Benigierem

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

RKS Radomsko rozpoczyna świętowanie 40-lecia działalności. Już w środę (10 lipca) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego odbędzie się spotkanie z Janem Benigierem, byłym zawodnikiem Stali i Czarnych Radomsko. Prelekcja byłego reprezentanta Polski będzie otwarta dla radomszczan, a wstęp bezpłatny.

- To początek obchodów 40-lecia RKS Radomsko i jednocześnie realizacja zwycięskiego projektu „40-latek” z Budżetu Obywatelskiego. Swoją obecność zapowiedział też prezydent miasta, Jarosław Ferenc – mówi Jakub Mielczarek z zarządu RKS Radomsko.

Jan Benigier to wychowanek radomszczańskich drużyn, największe sukcesy w piłce klubowej świętował w barwach chorzowskiego Ruchu, z którym trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. W swojej karierze rozegrał też cztery mecze z orzełkiem na piersi, w tym jedno z Iranem podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. To właśnie w Kanadzie świętował z drużyną srebrny medal olimpijski. Mistrz Sportu, odznaczony Srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Spotkanie będzie prowadzone w formie wywiadu, publiczność będzie miała także możliwość zabrania głosu i zadania pytań Janowi Benigierowi. Wywiad będzie trwał około 60 minut, następnie przewidziano sesję autografów na specjalnie przygotowanych kartach oraz zdjęcia.

komentarze