40 lat minęło... Jubileusz PSP nr 1 w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Radomsku świętuje jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystą galę.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. byli i obecni uczniowie szkoły, nauczyciele, emerytowani pedagodzy oraz dyrektorzy. Nie zabrakło również rodziców uczniów, osób wspierających placówkę, samorządowców, przedstawicieli Kuratorium Oświaty oraz placówek kulturalnych i oświatowych z terenu całego miasta. Obecni byli również: poseł Anna Milczanowska oraz Krzysztof Ciecióra - wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Podczas spotkania przypomniano historię szkoły, mówiono o sukcesach uczniów. Były też wspomnienia absolwentów oraz część artystyczna. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, oraz sportowe.

Zwieńczeniem jubileuszowej gali był polonez, którego wspólnie zatańczyli nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci.

Jak na urodziny przystało, był tort oraz życzenia i prezenty.

Inicjatywa budowy PSP nr 1 była odpowiedzią na potrzeby społeczne. Wcześniej dzieci zamieszkujące osiedle Tysiąclecia musiały uczęszczać do odległych i przepełnionych szkół w innych częściach miasta. Budowa dużej i nowoczesnej placówki, rozwiązało problem oraz zapewniło uczniom bezpieczną drogę do szkoły. Co ważne w budowę oraz przygotowania do jej otwarcia włączyli się sami mieszkańcy, by 1 września 1982 roku wybrzmiał pierwszy dzwonek. Przez lata szkoła się rozwijała i rozrastała, tworząc nowe sale dydaktyczne, pracownie, dużą salę gimnastyczną, boiska i bieżnię. Od początku jej istnienia cieszyła się bardzo dobrą opinią mieszkańców, i tak jest do dzisiaj. Mimo trudności, jakie napotkała na przełomie wieków, dzięki wysiłkom nauczycieli udało się zachować jej odrębność i wyjątkowy charakter.
Przez wszystkie lata istnienia placówka nie tylko kształciła, ale też rozwijała pasje i zainteresowania swoich uczniów, szczególnie na arenie sportowej, a dziś także artystycznej. Jest szkołą nowoczesną i przyjazną, pielęgnującą tradycję oraz dobre imię swojego patrona Bolesława Chrobrego.

- Szkoła bardzo się zmieniła przez ten czas. Pamiętajmy, że jak zaczęła funkcjonować, to istniało coś takiego, jak kreda i czarna tablica. Teraz tablice są białe i pisze się na nich markerem. Używamy też interaktywnych monitorów. Mamy też nowoczesne zajęcia, jak nauka kodowania czy programowania. Ponadto realizujemy rozmaite projekty, jak Laboratoria Przyszłości, na które otrzymujemy wsparcie z rządowych programów - wylicza Marek Biesiada, dyrektor PSP nr 1.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko psp1 w radomsku jubileusz 40-lecie psp1 w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE