38-latek chciał rzucić się pod pociąg. Uratowali go policjanci

38-latek chciał rzucić się pod pociąg. Uratowali go policjanci

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzając torowisko dostrzegli leżącego przy torach człowieka. Używając siły fizycznej przenieśli go w bezpieczne miejsce. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 38 – latek został zabrany do szpitala.

Radomszczańscy mundurowi w nocy z 16 na 17 maja 2021 roku zostali poinformowani, że 38 – letni mieszkaniec Radomska chce odebrać sobie życie. Zgłaszający dodał, że desperat zostawił wiadomość z której wynika, że nie radzi sobie z pojawiającymi się problemami i dlatego chce popełnić samobójstwo.

- Policjanci natychmiast przystąpili do działania. W poszukiwania angażowano kolejne patrole. O zdarzeniu został powiadomiony również dyżurny kolei. Akcja była prowadzona równolegle w różnych częściach miasta. Jeden z patroli podczas przejeżdżania przez torowisko zauważył coś niepokojącego, „dziwną” wypukłość przy torach. Policjanci po przejściu blisko stu metrów dostrzegli leżącego człowieka. Szybko okazało się, że jest to poszukiwany 38 – latek. Mężczyzna nie chciał dobrowolnie zejść z torowiska – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mundurowi przenieśli desperata w bezpieczne miejsce. Wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała go do szpitala.    

Więcej o:
radomsko policja radomsko pociąg próba samobójstwa tory
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE