30. rocznica śmierci ks. J. Popiełuszki obchodzona będzie w Radomsku

W tym roku, 19 października minie 30 lat od śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji MDK po raz 20. organizuje Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ph. „Zło dobrem zwyciężaj”.

W tym roku, 19 października minie 30 lat od śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji MDK po raz 20. organizuje Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ph. „Zło dobrem zwyciężaj”.

 Konkurs od dwudziestu lat cieszy się sporym zainteresowaniem, co roku bierze w nim udział coraz więcej młodzieży. Ideą konkursu jest nie tylko rozpowszechnianie wśród młodego pokolenia ideałów życia ks. Jerzego, ale także przybliżanie im tematyki sakralnej i patriotycznej w literaturze.

 

Młodzi recytatorzy, podobnie jak w ubiegłym roku będą mogli zaprezentować się w turnieju recytatorskim, turnieju poezji śpiewanej, turnieju "wywiedzione ze słowa" oraz turnieju "teatru jednego aktora". Ponadto Miejski Dom Kultury dokłada starań, aby upamiętnienie rocznicy męczeńskiej śmierci z każdą edycją było coraz bardziej rozbudowane artystycznie. W tym roku zorganizowane zostaną dwie wystawy – jedna poświęcona ks. Popiełuszce, druga zaś będzie przypomnieniem prezentacji konkursowych z dwudziestu lat organizacji konkursu w Miejskim Domu Kultury.

 

Z okazji upamiętnienia 30. rocznicy śmierci, przypadającej 19 października Miejski Dom Kultury w Radomsku i Podregion Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” zapraszają uczestników konkursu na pielgrzymkę do grobu ks. Jerzego Popiełuszki w dniu 19 października 2014r.

 

Ponadto Poetycka Scena Młodych działająca w MDK, 19 października o godz. 19.00 zaprezentuje spektakl pt. „Ku świętości” poświecony księdzu, a Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki wystąpi w tym dniu z koncertem w Kościele NMP Królowej Polski.

Więcej o:
popiełuszko zło dobrem zwyciężaj konkurs recytatorski wystawa pielgrzymka śmierć księdza
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE