3 promile alkoholu w organizmie, brak prawa jazdy i kolizja. Za to odpowie 46-latek z gminy Wielgomłyny

3 promile alkoholu w organizmie, brak prawa jazdy i kolizja. Za to odpowie 46-latek z gminy Wielgomłyny

W czwartek, 19 listopada 2020 r. ok. godz. 15.00 pod sklep w Myśliwczowie w gminie Wielgomłyny podjechał samochód marki renault. Wjeżdżając na parking uszkodził zaparkowany tam pojazd. Z renault wysiadł chwiejnym krokiem kierowca. Wszedł do sklepu i poinformował sprzedawczynię, że właśnie uszkodził jej samochód.

Zdarzenie to widział kierowca innego pojazdu. Natychmiast zareagował i zabrał kierowcy renault kluczyki. Kierowca ten uciekł pozostawiając samochód na parkingu.

- Poinformowani o zdarzeniu policjanci szybko odnaleźli kierowcę. Jak się okazało, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Nie zaprzeczył, że kierował samochodem. Tłumaczył, że pojechał do sklepu po zakupy. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego uciekł – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem nie posiadając prawa jazdy, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Będzie również odpowiadał przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny w ostatnich dniach kierowca „na podwójnym gazie”, zatrzymany na terenie powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
policja radomsko gmina wielgomłyny myśiwczów pijany kierowca kolizja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE