3 miesiące tymczasowego aresztu dla sprawczyni śmiertelnego wypadku w Wygodzie

Sąd Rejonowy w Radomsku przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec 36-letniej mieszkanki gminy Gidle – Ewy P. Kobieta w sobotę 24 lipca 2021 r. w miejscowości Wygoda doprowadziła do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 37-letni obywatel Ukrainy. Sprawczyni zdarzenia w chwili wypadku miała w organizmie 4 promile alkoholu.

Do wypadku doszło w sobotę, 24 lipca 2021 r. o godz. 6.20 na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i Gidlami. Samochód osobowy zderzył się z busem. Kierująca osobówką kobieta miała w organizmie cztery promile alkoholu. W sumie w wyniku wypadku rannych zostało 10 osób, w tym 7 obywateli Ukrainy. 3 osoby trafiły do szpitali w stanie ciężkim. Jedna z tych osób – 37-letni mężczyzna zmarł.

W niedzielę o godz. 20.00, sprawczyni zdarzenia została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Radomsku. Usłyszała zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym oraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 18 lat więzienia.

- Z uwagi na surowość kary grożącej podejrzanej oraz obawę matactwa procesowego, prokuratura wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Radomsku w całości przychylił się do tego wniosku – mówi Jacek Bocianowski, Prokurator Rejonowy w Radomsku.

Ewa P. przyznała się do zarzucanych czynów oraz wyraziła skruchę.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański śmiertelny wypadek wygoda zarzuty tymczasowy areszt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE