250 entuzjastów nauk medycznych wzięło udział w konkursie SAN

250 entuzjastów nauk medycznych wzięło udział w konkursie SAN Fot. SAN

Na terenie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi miała miejsce pierwsza edycja konkursu „Młody Medyk”, który jest dedykowany entuzjastom nauk medycznych ze szkół średnich. Wzięło w nim udział niemal 250 uczestników ze szkół z Łodzi i województwa łódzkiego, co potwierdza ogromne zainteresowanie młodych ludzi medycyną oraz naukami pokrewnymi.

Uczestnicy zmierzyli się z szeregiem pytań na poziomie szkoły średniej i wiedzy akademickiej, które pozwoliły im na wykazanie się wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, zoologii, botaniki, genetyki, ekologii oraz biochemii. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

- Konkurs „Młody Medyk” to nie tylko doskonała okazja dla młodych ludzi do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także możliwość wymiany doświadczeń i pogłębiania swojej pasji do medycyny. Jesteśmy zachwyceni, widząc tak dużą liczbę zdolnych i zaangażowanych uczestników, co potwierdza, że przyszłość polskiej medycyny jest w dobrych rękach – podkreśla Dziekan Kierunku lekarskiego dr hab. Adam Fronczak, prof. SAN.

Społeczna Akademia Nauk promuje młode talenty medyczne w Polsce, a wydarzenie przez nią organizowane to nie tylko konkurs, lecz również okazja do spotkania z wybitnymi ekspertami z różnych dziedzin medycyny, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi medykami.

W Polsce mamy około 140 tysięcy lekarzy, jednak około 25% z nich jest już bardzo blisko wieku emerytalnego. Kształcenie młodych adeptów medycyny jest więc misją, która Społeczna Akademia Nauk pragnie szerzyć, m.in. poprzez organizację konkursów takich jak „Młody Medyk”.

Więcej o:
konkurs młody medyk san społeczna akademia nauk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE