24 tys. zł od PUP na rozkręcenie firmy

24 tys. zł od PUP na rozkręcenie firmy Fot. ilustracyjne/freeimages.com

Powiatowy Urząd Pracy rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje, że w terminie od 27 do 31maja, będzie przyjmował wnioski od osób bezrobotnych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Środki będą przyznawane na działalność prowadzoną na terenie powiatu radomszczańskiego. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna w 2019 r. to 24 000,00 złotych.

Planowane dotacje udzielane będą w ramach następujących projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego

O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może się ubiegać osoba, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (lub Filii w Przedborzu) jako bezrobotna, ma ustalony profil pomocy a udzielenie wsparcia w postaci tej dotacji wynika z Indywidualnego Planu Działania. Do udziału w odpowiednim programie kwalifikuje doradca klienta, biorąc pod uwagę zakładane w nim wymagania.

Szczegółowe informacje o realizowanych projektach dostępne są na stronie internetowej Urzędu www.radomsko.praca.gov.pl w zakładce „Rynek pracy” - „Programy aktywizacyjne i projekty urzędu”.

Dla osób bezrobotnych zainteresowanych złożeniem wniosku o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej organizowane są spotkania z doradcą zawodowym nt. „Wypełnianie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej”.

Spotkania odbędą się w dniach:

22 maja (środa) o godzinie 8.00
28 maja (wtorek) o godzinie 13.00
29 maja (środa) o godzinie 8:00

Zapisy będą przyjmowane u doradców klienta indywidualnego.

 Regulamin oraz aktualne wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.radomsko.praca.gov.pl w dokumentach do pobrania w zakładce „Dla Bezrobotnych i poszukujących pracy”. Szczegółowe informacje można również uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku w pokoju nr 26 oraz pod nr tel.: 44 683 73 56 do 58 wew. 38.a

Więcej o:
pup firma staż
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE