22 stycznia rusza system rejestracji dla seniorów powyżej 70. roku życia

22 stycznia rusza system rejestracji dla seniorów powyżej 70. roku życia Fot. pixabay.com

W piątek 22 stycznia o godz. 6.00 rusza system rejestracji na szczepienie i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia - poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej Dworczyk powiedział też, że wolnych terminów szczepień, które zostaną zrealizowane do końca I kwartału „nie jest tak dużo jak byśmy chcieli”.

- To jest związane z ograniczonym dostępem do szczepionek, które pozyskujemy w ramach umowy unijnej, która powoduje, że do wszystkich krajów wspólnoty szczepionki są dostarczane proporcjonalnie w podobnym czasie - stwierdził.

Wyraził nadzieję, że jeszcze w pierwszym kwartale zostaną zarejestrowane szczepionki od kolejnych producentów.

- Wtedy tych terminów będzie więcej. Prosimy o zrozumienie tego, że nie we wszystkich częściach Polski i nie dla wszystkich zainteresowanych seniorów tych terminów będzie dostatecznie dużo - powiedział Dworczyk.

Namawiał też do korzystania z infolinii, dzięki której można zarejestrować się na szczepienie.

Od 15 stycznia na szczepienie przeciw Covid-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80. roku życia. W piątek 22 stycznia ruszy rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia ma ruszyć 25 stycznia.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus covi-19 szczepienia rejestracja seniorzy infolinia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE