22 strażaków gasiło pożar przy ul. Nowej. Aktualizacja

Tuż po godz. 17.30 wybuchł pożar w budynkach mieszczących się przy ul. Nowej w Radomsku

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł przy ulicy Nowej Tuż po godz. 17.30 wybuchł pożar w budynkach mieszczących się przy ul. Nowej w Radomsku.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianej szopy, który rozprzestrzeniał się na dwa przyległe budynki mieszkalne jednorodzinne. Działania polegały na podaniu wody w natarciu na palące się obiektu oraz w obronie na budynek mieszkalny. W trakcie działań z jednego budynków wyniesiono i schłodzono butlę 11-kg z gazem propan-butan. Po ugaszeniu pożaru strażacy użyli kamery termowizyjnej w celu sprawdzenia ewentualnych pozostałości ognia w przestrzeniach trudno dostępnych - powiedział o zdarzeniu mł. kpt. Artur Bartosik z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Radomsku


Spaleniu uległ całkowicie budynek szopy, motorower Simson, kosiarka spalinowa, nadpaliła się również stolarka okienna i drzwiowa budynku mieszkalnego. Na sąsiedniej posesji, w bezpośrednio przyległym budynku spaliło się ok. 70 m2 elewacji zewnętrznej (docieplenia styropianowego) oraz ok. 2m2 dachu.

Straty wstępnie oszacowano na ok. 20 tys. zł, w tym budynki ok. 15 tys. zł. Najprawdopodobniej przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej motoroweru, który garażowany był w drewnianej szopie.

- W działaniach trwających prawie dwie godziny udział brały trzy zastępy zawodowej i dwa ochotniczej straży pożarnej, łącznie 22 strażaków - mówi mł. kpt. Artur Bartosik.

Strażacy ostrzegają! Warto przy okazji zaznaczyć, że przepisy przeciwpożarowe zabraniają garażowania pojazdów silnikowych w obiektach i pomieszczeniach do tego celu nieprzeznaczonych (tak jak w tym przypadku), jeżeli nie opróżniono zbiornika paliwa oraz nie odłączono na stałe zasilania akumulatorowego pojazdu. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi mandat karny od 50 do 500 zł.

Informację o pożarze i zdjęcie  otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę. Byłeś świadkiem ważnego i niecodziennego wydarzenia? Czekamy na Twoją informację: redakcja@radomsko24.pl

 


Więcej o:
pożar pożar ul. nowa straż straż pożarna radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE