200 lat polskiego romantyzmu świętowano w ZSE-E w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

We wtorek, 25 października w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku zorganizowano uroczyste obchody 200-lecia polskiego romantyzmu. Był występ aktorów ze szkolnego amatorskiego teatru. Wykład na temat „Ballad i romansów” A. Mickiewicza wygłosiła prof. dr hab. Pelagia Bojko.

200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku zrealizowano projekt „200 lat Romantyzmu Polskiego”.

- Wśród publiczności zagościła kraina elfów, potworów, świtezianek. Na scenie pojawił się Pan Twardowski, Karusia. Organizatorem tego przedsięwzięcia słowno-muzyczno-tanecznego byli: Amatorski Teatr Szkolny i Szkolny Zespół Muzyczny – mówiła Dorota Zdzierak, nauczycielka w ZSE-E, współorganizatorka wydarzenia.

W ramach obchodów 200–lecia romantyzmu zorganizowano też konkurs plastyczny.

Obchody Roku Romantyzmu zorganizowano we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach - Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Wykład na temat „Ballad i romansów” A. Mickiewicza wygłosiła prof. dr hab. Pelagia Bojko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
200 lat romantyzmu wykład zse-e elektryk radomsko elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE