20 pacjentów z koronawirusem w radomszczańskim szpitalu. Jakie środki bezpieczeństwa zastosowano?

20 pacjentów z koronawirusem w radomszczańskim szpitalu. Jakie środki bezpieczeństwa zastosowano?

Jak informowaliśmy na portalu Radomsko24.pl, na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Powiatowego w Radomsku przebywa 20 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, ewakuowanych z DPS w Drzewicy w powiecie opoczyńskim. Jak funkcjonuje placówka, jakie środki bezpieczeństwa zastosowano?

Jak poinformowała dyrekcja radomszczańskiego szpitala, hospitalizowane osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, to kobiety oraz mężczyźni w sile wieku, wymagający obserwacji, diagnostyki i pielęgnacji.

- Przekazanie pacjentów do naszej placówki obyło się sprawnie, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu personelu oddziału. Personel placówki postępuje zgodnie z wytycznymi, które mają na celu przede wszystkim odizolowanie pacjentów i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno innym pacjentom, jak i pracownikom – czytamy na facebooku Szpitala Powiatowego.

Jakie środki bezpieczeństwa zostały zastosowane?

Oddział Obserwacyjno – Zakaźny mieści się w części szpitala oddzielonej od budynku głównego. Posiada osobne wejście oraz osobną izbę przyjęć (ze śluzą sanitarną). W związku z epidemią przed wejściem ustawiony został namiot, w którym wykonywane są wymazy do testów na koronawisrusa oraz badania potencjalnych pacjentów.

Pacjenci Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego przebywają w osobnych pomieszczeniach. Jak informuje Przemysław Drozdek, szef Kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku, personel, który ma z kontakt z tymi pacjentami wyposażony jest w środki ochrony indywidualnej, czyli kombinezony, przyłbice, gogle i maski. Zachowywane są także wszelkie procedury epidemiologiczne.

Dodatkowo budowana jest śluza dzieląca na dwie części korytarz Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital radomsko koronawirus podopieczni dps w drzewicy w szpitalu w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE