1300 absolwentów podstawówek w 43 klasach pierwszych w szkołach Powiatu Radomszczańskiego

1300 absolwentów podstawówek w 43 klasach pierwszych w szkołach Powiatu Radomszczańskiego Fot. pixabay.com

Zakończony został zasadniczy etap naboru uczniów do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Radomszczański w roku szkolnym 2023/2024. Do 43 klas pierwszych przyjęto ogółem 1300 absolwentów podstawówek.

Klasy licealne utworzone zostaną w czterech szkołach (18 klas)
- w I LO – 7 klas
- w II LO – 6 klas
- w ZSP nr 1 (III LO) – 3 klasy
- w LO w Przedborzu – 2 klasy

Profile: językowo-dziennikarski, prawny, biologiczno-chemiczny, matematyczno-językowy, europejski, ekologiczny, humanistyczno-prawny, językowo-geograficzny, rehabilitacyjno-zdrowotny, rehabilitacyjno-sportowy oraz mundurowy z nauką języka angielskiego (w tym języka angielskiego medycznego), niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego.

Klasy technikum powstaną w czterech szkołach (19 klas)
- w ZSE-E – 6 klas
- w ZSE – 6 klas
- w ZSDiOŚ – 4 klasy
- w ZSP nr 1 – 3 klasy

Uczniowie będą mogli się kształcić w zawodach: technik elektronik, technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik reklamy, technik ekonomista, technik handlowiec, technika rachunkowości, technik hotelarstwa, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik geodeta, technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii drewna

W szkołach branżowych I stopnia utworzone zostaną klasy kształcące w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń, fryzjer, stolarz oraz dwie klasy wielozawodowe dla pracowników młodocianych (razem 6 klas) : w ZSDiOŚ – 4 klasy i w ZSP nr 1 – 2 klasy

Wszystkich klas pierwszych w nowym roku szkolnym będzie ogółem 43. Dla uczniów-uchodźców z Ukrainy w II LO planowane jest utworzenie – analogicznie do poprzedniego roku szkolnego - jednego oddziału przygotowawczego.

Średnia liczba uczniów w klasach pierwszych to nieco ponad 30 osób.

W zestawieniu nie zostali uwzględnieni: uczniowie, którzy nie zostali rekrutowani do żadnej klasy w dokonanym naborze elektronicznym (40 osób) oraz uczniowie, którzy powtarzać będą klasę pierwszą.

Choć zasadniczy etap naboru już się zakończył, w sierpniu trwać będzie jeszcze nabór dodatkowy.

W klasach pierwszych przygotowanych w szkołach prowadzonych przez Powiat Radomszczański jest jeszcze w sumie około 80 wolnych miejsc.

Więcej o:
szkoła powiat radomszczański szkoła powiat nabór
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE