12. Turnej „ESBANK z RAP-em z Przedszkolakiem” w Radomsku

12. Turnej „ESBANK z RAP-em z Przedszkolakiem” w Radomsku Fot. ESBANK

Nieoficjalne mistrzostwa radomszczańskich przedszkolaków w piłce nożnej zakończone. 5- i 6-latki z radomszczańskich przedszkoli publicznych spotkały się na boisku podczas turnieju, organizowanego przez Radomszczańską Akademię Piłkarską, którą jako sponsor główny od wielu lat wspiera ESBANK Bank Spółdzielczy. Puchar na ulicę Sokolą zabrała reprezentacja Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku.

Te sportowe, kierowane do najmłodszych – budzą zwykle najwięcej radości i emocji zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Tak było 6 maja w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku, gdzie odbyła się XII edycja turnieju „ESBANK z RAP-em z Przedszkolakiem”.

To wydarzenie od lat nie tylko stanowi okazję do integracji oraz promowania aktywności fizycznej i rywalizacji w duchu fair play najmłodszych. To także często początek przygody z piłką nożną, także w ramach Akademii RAP.

- W tegorocznej edycji turnieju zagrały reprezentacji dzieci z wszystkich radomszczańskich publicznych przedszkoli. Turniej organizowany przez Radomszczańską Akademię Piłkarską to zawsze niezwykła dawka prawdziwych, nieukrywanych i szczerych sportowych emocji. W tym roku zespoły rywalizowały w dwóch grupach po 4 drużyny. Po meczach grupowych wyłoniono parę finałową, która stanowiły Publiczne Przedszkole nr 4 i Publiczne Przedszkole nr 9. W finale rozgrywek dzieci reprezentujące PP nr 9 były nieco bardziej skuteczne od swoich rówieśników, dzięki czemu tzw. Dziewiątka drugi rok z rzędu może poszczycić się mianem nieoficjalnego Mistrza Radomska przedszkolaków w piłkę nożną - podsumowuje wydarzenie Krzysztof Kowalski z Akademii RAP Radomsko.

Uczestnicy zabrali ze sobą z turnieju nie tylko piękne sportowe wspomnienia, ale i upominki, przygotowane dla wszystkich młodych piłkarek i piłkarzy. Nieformalni mistrzowie wrócili też do swojego przedszkola z pamiątkowym pucharem.

Więcej o:
rap rap radomsko turniej rap radomsko radomszczańska akademia piłkarska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE