11 marca. Dzień Kobiet w Malutkie Resort

11 marca. Dzień Kobiet w Malutkie Resort

Każdego roku 8 marca celebrujemy kobiece piękno, wdzięk i niewiarygodną siłę, jednak czy wiesz, gdzie te obchody mają swoje początki?

Tradycja obchodzonego dziś w 55 krajach Międzynarodowego Dnia Kobiet sięga antycznych Matronaliów, podczas których w pierwszym tygodniu marca starożytni Rzymianie celebrowali początek nowego roku, płodność i macierzyństwo. Już wówczas powszechną praktyką było obdarowywanie żon i matek prezentami.

Po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet świętowany był 19 marca 1911 roku w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii, a przeniesienie go na 8 marca związane było z jego obchodami w Rosji w ostatnią niedzielę lutego 1914 roku – która według kalendarza gregoriańskiego przypadała właśnie na ten dzień.

W Polsce za czasów PRL-u najpopularniejszym prezentem były czerwone goździki, jednak sposobów na celebrowanie Dnia Kobiet, często tak kuriozalnych jak zakładanie chlewni czy wydajne patroszenie ryb, nie brakowało. Był to również dzień podejmowania przez kobiety licznych zobowiązań i współzawodnictwa we wszystkich dziedzinach, mających służyć za manifestację potęgi ówczesnego ustroju.

Niezależnie od szerokości geograficznej i specyfiki kultywowanych tradycji, Dzień Kobiet jest hołdem złożonym kobiecości w jej najczystszej formie. Świętem pozornie niemożliwego spotkania żywiołów, jakimi są kobieca delikatność i determinacja, nieograniczona wrażliwość i pragmatyzm.

Idealnym sposobem na uczczenie tego dnia może być uczestnictwo w organizowanych 11 marca obchodach Dnia Kobiet w MALUTKIE Resort. Przewidziane zostały liczne dedykowane płci pięknej atrakcje, jak odbywające się w nastrojowej scenerii pokazy sommeliera i kulinarne, duże zniżki na drinki i masaże czy specjalne kobiece menu. Ze szczegółową ofertą ośrodka na Dzień kobiet można zapoznać się tutaj.

Więcej o:
dzień kobiet malutkie resort
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE