10-tka z medalami

10-tka z medalami Fot. 10-tka Radomsko

W niedzielę 10 grudnia, w Bełchatowie odbyła się IX Runda Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików w konkurencji karabin i pistolet pneumatyczny - Mikołajki 2017. Były to dla klubu "10-tka” Radomsko zawody pełne sukcesów.

W klasyfikacji Rundy IX pierwsze miejsce w kategorii młodziczek zdobyła Wiktoria Karasek. W kategorii młodzików pierwsze miejsce wystrzelał nasz Mistrz Polski Wiktor Blada a tuż za nim, na miejscu drugim uplasował się Kuba Gal.

Po tej rundzie strzeleń odbyła się część finałowa zawodów o nagrodę główną - pistolet wyczynowy.

- Zaczęły się prawdzie emocje. Do finału zakwalifikowało się ośmiu zawodników, którzy brali udział w minimum pięciu rundach rozgrywanych w przeciągu roku. Wśród tej ósemki znaleźli się też nasi pistoleciarze: Wiktoria, Wiktor i Kuba oraz dwie zawodniczki z IGLICY Bełchatów, zawodniczka z SALWY Szczerców, zawodnik ze SPOŁEM Łódź oraz zawodnik z SOKOŁA Zduńska Wola. Przebieg finałów polega na oddawaniu strzałów w określonych limitach czasu i odpadaniu zawodników z najniższymi wynikami. W tych finałach bezkonkurencyjni okazali się nasi zawodnicy, którzy po wyeliminowaniu pozostałej piątki uczestników rozgrywali "finisz" finału pomiędzy sobą – opowiada o przebiegu zwodów, Sławomir Dziegieć z”10-tki Radomsko

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Wiktor Blada, drugie Kuba Gal a trzecie Wiktoria Karasek.
Nagroda główna - pistolet pneumatyczny wystrzelany przez Wiktora trafił na stan Klubu.

W zawodach brali też udział nasi starsi zawodnicy: Agnieszka Brzozowska oraz Mateusz Szwed (kategoria junior i juniorka młodsza - pistolet pneumatyczny). Tutaj również błysnęły dwa złote medale powiększając sportowy dorobek dnia.

- Nasi pistoleciarze są bezkonkurencyjni w województwie łódzkim – podsumowuje Sławomir Dzigieć.

Całość zawodów uwieńczyła ceremonia dekoracji dokonana przez olimpijkę Agnieszkę Nagaj ze SPOŁEM Łódź.

 

Więcej o:
10-tka 10tka radomsko strzelectwo zawody
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE