10 osób rannych po wypadku w Wygodzie. Sprawczyni pijana – miała 4 promile alkoholu!

10 osób rannych po wypadku w Wygodzie. Sprawczyni pijana – miała 4 promile alkoholu! Fot. KPP Radomsko

Aż 10 osób trafiło do szpitala po wypadku do jakiego doszło 24 lipca, w miejscowości Wygoda pod Radomskiem. Zderzył się bus i auto osobowe. Kierująca osobówką kobieta miała cztery promile alkoholu w organizmie!

Kilka minut po godzinie szóstej policjanci otrzymali informację, że na drodze z Radomska do Gidel zderzyły się dwa samochody. Wiadomość ta została przekazana również innym służbom. Policjanci szybko potwierdzili to zgłoszenie. Okazało się, że obecni na miejscu świadkowie zdarzenia pomagali poszkodowanym do momentu przyjazdu medyków, strażaków i policjantów.

- Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku ustalili, że 36-letnia kierująca nissanem z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku vw transporterem. Następnie pojazdy wypadły z jezdni. Łącznie w zdarzeniu brało udział 10 osób, w tym dziewięć podróżujących busem - mówi Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

Zgodnie z zaleceniami ratowników opatrujących rannych wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitali, przy czym trzech z nich z rozległymi obrażeniami ciała, zagrażającymi ich życiu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kierowca volkswagena był trzeźwy a 36- latka miała w organizmie 4 promile alkoholu. Dodatkowo została od niej pobrana krew do badań.

Kierująca nissanem to mieszkanka gminy Gidle. Z kolei w transporterze jechało siedmiu mężczyzn narodowości Ukraińskiej w wieku od 39 do 54 lat oraz dwóch Polaków w wieku 39 i 40 lat. Wszyscy pracują w firmie budowlanej, tego dnia mieli wykonywać usługę na terenie Radomska. Zgodnie z decyzją prokuratora nadzorującego czynności na miejscu wypadku 36-latka po badaniach wykonanych w radomszczańskim szpitalu trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta nie odniosła obrażeń zagrażających jej życiu.

Wszystko wskazuje na to, że kierująca nissanem kiedy wytrzeźwieje, usłyszy prokuratorski zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
wypadek wygoda wypadek radomsko policja radomsko wypadek w wygodzie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE