10 medali dla zawodników UKS „Zapaśnik” w Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzików w zapasach

10 medali dla zawodników UKS „Zapaśnik” w Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzików w zapasach Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Start w Kluczach w Międzywojewódzkim Turnieju Młodzików w Zapasach był ostatnim startem dla zapaśników radomszczańskiego UKS przed zakończeniem roku szkolnego. Okazał się także bardzo udany dla młodych zapaśników z Radomska, bo przywożą ze Śląska aż 10 medali.

- Sobotnie zawody potwierdziły dobrą pracę w klubie w każdej z grup wiekowych. To miły akcent na koniec sezonu i jego wymierne zwieńczenie. Dziś nasza reprezentacja rozbiła „medalowy bank”. Przed nami jeszcze bardzo ważne podsumowanie sezonu w gronie osób decydujących o obliczu klubu: działaczy i trenerów i dyskusja nad zarysem planu treningowego i startowego naszego klubu. Mi pozostaje tylko podziękować zawodnikom i ich rodzicom za zaangażowanie i walkę, trenerom Tercet i Stefaniakowi za poświęcenie w pracy oraz wspierającym nas firmom i indywidualnym mecenasom sportu. Duże podziękowania dla samorządu, prezydenta Ferenca i radnych, którzy przychylnie patrzą na rozwój sportu i zapasów w naszym mieście. Dziękuję za wspierających naszą pracę członkom zarządu Danielowi Dróżdżowi i Damianowi Cebuli oraz Kamilowi Bugdalowi i Grzegorzowi Mineckiemu - powiedział wiceprezes Mirosław Szyler.

W sobotę najlepiej zaprezentowali się: Wiktor Kotlicki, który po pierwszym pojedynku z wymagającym przeciwnikiem z Olimpijczyka Radom, którego położył na plecy, przeszedł jak burza w dalszych pojedynkach i bezapelacyjnie zajął I miejsce w kategorii do 62 kg, natomiast Szymon Młynarczyk nie dał szans swoim rywalom w kategorii do 41 kg i po raz kolejny zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej. Na wyróżnienie zasługują chłopcy, którzy wystartowali w kategorii dzieci: Igor Kaszuwara - I miejsce oraz Antoni Masiarek III miejsce. Warto również zaznaczyć, że wśród reprezentacji klubowej znalazła się jedyna zawodniczka - Wiktoria Bełkot - która zdobyła złoty medal w swojej kategorii.

W klasyfikacji drużynowej UKS zajął wysokie IV miejsce tuż za podium.

W zawodach brało udział około 200 zawodników i zawodniczek z 17 klubów zapaśniczych z całej Polski.

Indywidualne wyniki zawodników:
Kategoria wiekowa młodzików:
Bartosz Płomiński - III m. w kat. 35 kg
Igor Masiarek - V m. w kat. 35 kg
Maksymilian Kluz - III m. w kat. 41 kg
Szymon Młynarczyk - I m. w kat. 41 kg
Ksawery Seliga - VIII m. w kat. 41 kg
Gracjan Doroziński - V m. w kat. 52 kg
Wiktor Kotlicki - I m. w kat. 62 kg

Kategoria wiekowa dzieci:
Wiktoria Bełkot - I m. w kat. 50 kg
Igor Kaszuwara - I m. w kat. 25 kg
Antoni Masiarek - III m. w kat. 27 kg
Igor Jędrzejczyk - VI m. w kat. 33 kg
Julian Mielczarek - VII m. w kat. 30 kg
Nataniel Kozak - V m. w kat. 28 kg
Jan Zygała - V m. w kat. 44 kg
Kacper Michalski - VII m. w kat. 44 kg
Aleksander Knop - VIII m. w kat. 44 kg
Wiktor Nems - II m. w kat. 40 kg
Adam Maszczyk - II m. w kat. 48 kg
Maciej Łukasik - III m. w kat. 58 kg.

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik międzywojewódzki turniej medale
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE