10-letni rowerzyści zderzyli się na drodze w Kamieńsku. Kierownica wbiła się w nogę

10-letni rowerzyści zderzyli się na drodze w Kamieńsku. Kierownica wbiła się w nogę

Sprzyjające warunku pogodowe zachęcają również najmłodszych miłośników jednośladów do aktywnego wypoczynku. Szczególnie dzieciom należy często przypominać, że rower to nie tylko beztroska zabawa. O tym, jak nieoczekiwanie i nieprzyjemne kończą się nieprawidłowe zachowania na drodze przekonali się 10-latkowie z Kamieńska.

W poniedziałek, 6 września 2021 r., tuż przed godziną 17.00 policjanci zostali skierowani na jedną z ulic w Kamieńsku, gdzie według zgłoszenia zderzyło się dwoje małych rowerzystów.

- Mundurowi na miejscu zastali dwoje dzieci oraz osoby udzielające im pomocy. Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnianiem zdarzeń w ruchu drogowym ustalili, że 10-letni chłopiec jadąc rowerem wyprzedził swoją koleżankę, również poruszającą się jednośladem a następnie gwałtownie przed nią zahamował. Dziewczynka przewróciła się na jezdnię a podczas upadku manetka kierownicy wbiła się w jej nogę. Strażacy odcięli fragment kierownicy, z którym 10-latka została zabrana do szpitala. Na szczęście, po usunięciu przedmiotu i zabezpieczeniu rany przez lekarza dziewczynka wróciła do domu. Dziećmi zaopiekowali się rodzice – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja kamieńsk rowerzyści zderzenie rowerzystów dzieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE