Radomsko, Łódzkie 0.7o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

1 maja – Święto Pracy. Uroczystości w Radomsku

Miasto
Beata Januszewska

1 maja obchodzone jest Święto Pracy. W centrum Radomska Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizował z tej okazji uroczyste obchody.

Na pierwszomajowym festynie na placu 3 Maja w Radomsku uczczono Święto Pracy oraz 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorzy w swoich przemówieniach odnieśli się do aktualnych wydarzeń w kraju. Obchodom towarzyszył pokaz pojazdów zabytkowych oraz defilada motocykli. Oprócz tego można było skosztować wojskowej grochówki. A to wszystko przy dźwiękach muzyki.

- Witam państwa na spotkaniu z okazji 1 maja święta pracy, które powinno być dniem radosnym. A w naszej rzeczywistości politycznej pozostaje ciągle dniem walki o prawa pracownicze, o lepszy byt, o poprawę losu ludzi. Jak ma przeżyć rodzina za minimalne wynagrodzenie, czyli niecałe 1800 złotych miesięcznie? Pytam, kiedy ludzie płacący całe życie zawodowe składki na ubezpieczenie społeczne, otrzymają fachową i bezpłatną pomoc medyczną? A nie będą musieli dodatkowo płacić za zabieg, prześwietlenie, czy leczenie zębów. Premier Morawiecki twierdzi, że w Polsce jest coraz lepiej, więc pytam skąd ta fala strajków ludzi pokrzywdzonych, policjantów, ratowników medycznych, rolników, czy ostatnio nauczycieli? Święto pracy 1 maja jest także okazją do przypomnienia posłom, senatorom, ministrom, radnym i wszystkim wybranym przez naród, że mają temu narodowi służyć w walce o lepszą przyszłość
- mówił podczas swojego przemówienia Jerzy Stasiewicz.

Natomiast o godz. 11.30 na strzelnicy przy ul. Piaskowej odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Święta Pracy.

komentarze