„0 Euro - RKS Radomsko”: premiera emisji banknotu już w niedzielę

„0 Euro - RKS Radomsko”: premiera emisji banknotu już w niedzielę

W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. od godz. 9.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku odbędzie się premiera emisji banknotu kolekcjonerskiego „0 Euro - RKS Radomsko” z wizerunkiem Jana Benigiera. Podczas imprezy będzie można się spotkać z Janem Benigierem oraz dokonać zakupu banknotu. Koszt banknotu to 20 złotych.

Klub RKS Radomsko jest pierwszym w Polsce klubem, który został emitentem banknotu kolekcjonerskiego.

Banknot posiada wymiary 135 x 74 mm, a jego nakład jest zamknięty i wynosi 5 tys. sztuk. W centralnej części banknotu znajduje się postać urodzonego 18 lutego 1950 roku w Radomsku piłkarza – Jana Benigiera, który w 1976 roku z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal na olimpiadzie w Montrealu. Jan Benigier był kluczowym zawodnikiem wielokrotnego mistrza Polski – Ruchu Chorzów. Należał także do legendarnej drużyny Kazimierza Górskiego.

Banknot „0 Euro – RKS Radomsko” o numerze 1979 (data założenia klubu) zostanie wystawiony na aukcję z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego na złośliwy nowotwór skóry byłego zawodnika klubu Przemysława Ciemniewskiego.

Więcej o:
radomsko rks radomsko banknot kolekcjonerski emisja banknotu jan benigier
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE