Radomszczańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie rozboju

Radomszczańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie rozboju Fot. archiwum

22 marca Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła śledztwo w sprawie rozboju jaki miał miejsce 20 marca 2022 roku w Radomsku. Rozboju dokonało pięciu sprawców – w wieku od 19 do 22 lat.

Jak informuje Gerard Staszczyk z Prokuratury Rejonowej w Radomsku, w toku czynności w niezbędnym zakresie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomsku pozyskali dane identyfikacyjne sprawców tego czynu oraz dokonali ich niezwłocznego zatrzymania.

- Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty popełnienia m.in. przestępstwa wyczerpującego znamiona rozboju – mówi Gerard Staszczyk.

22 marca prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Radomsku wnioski o zastosowanie wobec wszystkich pięciu zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd Rejonowy w Radomsku, 23 marca uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora.

- Sprawa ma charakter rozwojowy, wielowątkowy i jest na wczesnym etapie postępowania. Z uwagi na powyższe żadne dodatkowe informacje nie będą na ten moment udzielane – wyjaśnił Gerard Staszczyk z Prokuratury Rejonowej w Radomsku.

Więcej o:
rozbój rozbój radomsko prokuratura radomsko rozbój w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE