Uczestnicy bójki na osiedlu w Radomsku usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Uczestnicy bójki na osiedlu w Radomsku usłyszeli prokuratorskie zarzuty Fot. KPP Radomsko

Trzy osoby, które w niedzielę, 16 lipca 2023 r. uczestniczyły w bójce na jednym z osiedli w Radomsku, usłyszały prokuratorskie zarzuty.

We wtorek, 18 lipca 2023 r. radomszczańska prokuratura przedstawiła trzem osobom (26-letniej kobiecie oraz dwóm 31-latkom) zarzuty uczestniczenia w bójce z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, m.in. kijów baseballowych, pałek teleskopowych oraz – prawdopodobnie – broni.

- Zebrany w sprawie liczny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów trzem osobom. Wobec 26-letniej kobiety oraz 31-letniego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Drugi 31-latek, który był poszukiwany listem gończym, trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Przypomnijmy. Z ustaleń mundurowych wynika, że w niedzielę, 16 lipca 2023 r. pomiędzy grupą 6-8 osób miało dojść do sprzeczki oraz bójki. W wyniku tego zdarzenia do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby: kobieta w wieku 26 lat (z uwagi na odniesione obrażenia, przed zatrzymaniem przebywała w szpitalu) oraz dwaj mężczyźni w wieku 31 lat. W toku wykonywanych czynności okazało się, że jeden z 31-latków jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Częstochowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Więcej o:
radomsko policja radomsko prokuratura radomsko zarzuty bójka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE