Zwycięstwo Orkiestry Dętej EXPRESJA na XXV Balkan Folk Fest

Zwycięstwo Orkiestry Dętej EXPRESJA na XXV Balkan Folk Fest

Muzycy z Orkiestry Dętej EXPRESJA, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Silnicy, zdobyli pierwsze miejsce na XXV Balkan Folk Fest w Bułgarii.

W trwającym prawie trzy miesiące festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii, Orkierstra Dęta EXPRESJA zdobyła pierwsze miejsce.

- Po raz trzeci wzięliśmy udział w festiwalu Balkan Folk Fest. W 2013 r. udało nam się zająć III miejsce, w 2017 r. sięgnęliśmy wyżej i uzyskaliśmy II lokatę. Wreszcie na XXV Balkan Folk Fest zdobyliśmy pierwsze miejsce ex aequo z Młodzieżową Orkiestrą Dętą przy GOK i OSP w Kramsku. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dumni. Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, bez których nasz sukces nie byłby możliwy, m.in. Starostwu Powiatowemu w Radomsku, OSP KSRG Silnica i wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę i tym samym umożliwili zakup instrumentów. Chcemy też podziękować naszym cudownym rodzicom i bliskim, których wysiłek, poświęcenie i wsparcie sprawiły, że możemy dalej koncertować w niezmienionym składzie. To Wam dedykujemy to zwycięstwo!
- dziękowali muzycy z Orkietry.

Kapelmistrz Kzysztof Jabłoński został wyróżniony w tym roku nagrodą Grand Prix Balkan Folk Fest.

Orkiestra działała od kwietnia 2010 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury, jako Orkiestra Dęta Gminy Żytno. Natomiast od 20 lipca 2019 roku pod nową nazwą działa przy OSP Silnica. Kapelmistrzem orkiestry jest Krzysztof Jabłoński.

Poniżej nagranie z występu w wykonaniu Orkiestry.

Obejrzyj też odcinek programu „Pod Prąd”, którego gościem był saksofonista Orkiestry Piotr Nowak.

Więcej o:
orkiestra dęta expresja osp silnica balkan folk fet orkiestra dęta osp silnica gmina żytno
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE