Zniknęły rzeźby Chichot Życia. Pojawiły się Wędrujące Anioły

Ponad rok przed wejściem do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, stały rzeźby Chichot Życia. We wtorek 26 listopada, olbrzymie klauny zostały zdemontowane. W ich miejsce pojawiły się Wędrujące Anioły.

Zdemontowane właśnie rzeźby były dziełem Michała Batkiewicza – absolwenta Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ponad sześciometrowe klauny składające się na wystawę pt. „Chichot Życia” pojawiły się przed MDK w listopadzie 2018 roku, gdy placówka obchodziła 50-lecia istnienia.

Demontaż instalacji Chichot Życia from radomsko24.pl on Vimeo.

Teraz w ich miejsce pojawiły się kolejne rzeźby. Tym razem Anioły. I jak poprzednio, autorem instalacji jest Michał Batkiewicz.

Ekspozycja artysty składa się z siedmiu rzeźb aniołów, z których najwyższy ma aż siedem metrów wysokości otoczonych przez kamienie z górskich potoków. Swoje Anioły, Batkiewicz poświęcił Janowi Pawłowi II. Rzeźby otacza więc 27 otoczaków, a każdy z nich symbolizuje rok pontyfikatu papieża Polaka.

- Posłańcy Boga zstąpili na ziemię i unieśli do nieba duszę Jana Pawła II – wyjaśnia artystyczny projekt autor.

Aniołom nie dane było jednak zaznać ziemskiego spokoju. Od dwunastu lat wędrują po Polsce odwiedzając liczne miasta. Najpierw zdobyły Wadowice, rodzinne miasto Karola Wojtyły. Później był Kraków, Stalowa Wola, Olsztyn pod Częstochową, Rybnik, Pawłowice i Krzeszowice. Teraz trafiły do nas do Radomska, gdzie będą stały przez kilka miesięcy.

Więcej o:
wędrujące anioły w radosmku wedrujące anioły rzeźba mdk radomsko instalacja mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE