Złoto i brąz dla zawodników Randori na turnieju w Katowicach

Złoto i brąz dla zawodników Randori na turnieju w Katowicach Fot. Randori Radomsko

W sobotę 23 października sześciu zawodników Klubu Karate Randori Radomsko, wzięło udział w VII Międzynarodowym Turnieju Karate, który odbył się w Katowicach. Według danych organizatora do Katowic zawitało w sumie 670 zawodników - 378 chłopców oraz 292 dziewczynki z 31 zgłoszonych klubów, w tym jedna ekipa z Węgier.

Klub Randori reprezentowali: Zuzanna Pluta, Emilia Rakowska, Agata Sobieraj, Urszula Gwóźdź, Karol Gołczyk oraz Maciej Mierzyński.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a niektóre kategorie były mocno obsadzone zawodnikami. Po trudnych walkach dwoje podopiecznych klubu stanęło na podium, zdobywając kolejno: Zuzanna Pluta – srebro w kumite (ulegając przeciwniczce w finale po dogrywce decyzją sędziów bez straty punktu) i Maciej Mierzyński – brąz w kata (w kategorii Maćka było aż 36 zawodników).

- Gratuluję Wszystkim bez wyjątku a w szczególności medalistom. Wszyscy pokazali serce i wolę walki i jestem z Nich bardzo dumny. Każdy turniej niesie ze sobą zwycięzców i przegranych, ale co najważniejsze, każdy jest kolejną lekcją dla wszystkich startujących. Jedni i drudzy analizują co mogli, co zrobili, a co mogą jeszcze poprawić by być lepsi. Trenujemy, walczymy i doskonalimy dalej nasze umiejętności, aby dalej walczyć na kolejnych turniejach. Na koniec dziękuję organizatorom za zaproszenie oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie – powiedział po turnieju sensei Michał Błach z Randori.

Zawody odbyły się pod Patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Więcej o:
randori radomsko klub karate randori karate radomsko turniej karate w katowicach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE