Zielony Budżet Obywatelski w Radomsku. Znane są wyniki konsultacji społecznych

Zielony Budżet Obywatelski w Radomsku. Znane są wyniki konsultacji społecznych Fot. UM Radomsko

Znane są już wyniki konsultacji społecznych, dotyczących wprowadzenia w Radomsku tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Poinformowały o nich władze miasta podczas konferencji prasowej.

Konsultacje społeczne prowadzone były w formie papierowej i internetowej. Najwięcej głosów oddanych zostało za częściowym przeznaczeniem środków z BO na tzw. Zielony Budżet Obywatelski.

Wyniki konsultacji:
- Czy jesteś za tym, aby Radomszczański Budżet Obywatelski został częściowo przeznaczony na stworzenie tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego? - 719 głosów (50 proc.)
- Czy jesteś za tym, aby Radomszczański Budżet Obywatelski został w całości przeznaczony na stworzenie tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego? - 356 głosów (24 proc.)
- Czy jesteś za tym, aby Radomszczański Budżet Obywatelski pozostał w niezmienionej formie? - 380 głosów (26 proc.)

Teraz nad ewentualnymi zmianami w Budżecie Obywatelskim debatować będzie zespół konsultacyjny BO. Jeśli przychyli się do wyników konsultacji, dalsza dyskusja przeniesie się na salę obrad Rady Miejskiej, gdzie zapadnie ostateczna decyzja.

Zobacz: W koalicji miejskiej w Radomsku „trzeszczy”. Zielony Budżet Obywatelski rozgrzewa do czerwoności

Pieniądze z Budżetu Obywatelskiego, wydzielone na tzw. Zielony Budżet Obywatelski miałyby zostać przeznaczane na zgłaszane przez mieszkańców projekty dotyczące poprawy jakości powietrza, takie jak chociażby dotacje na wymianę źródeł ciepła, czy tworzenie parków i skwerów.

Więcej o:
radomsko budżet obywatelski zielony budżet obywatelski wyniki konsultacji urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE