Zielono mi w Elektryku w Radomsku

Zielono mi w Elektryku w Radomsku Fot. T. Kowalski

Oj, zielono! A to za sprawą kolejnej przestrzeni stworzonej w Elektryku w Radomsku z myślą o uczniach, o odpoczynku, relaksie między zajęciami. Tym samym wiosna zawitała do szkoły na stałe, dzięki nowemu przytulnemu kącikowi zorganizowanemu w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”.

W szkole już funkcjonuje kilka kącików zainteresowań, m.in.: indywidualnego uczenia się, rozrywki, wypoczynku i relaksu, czytelniczy. Tym razem postawiono na kolor zielony. 

- Strefa zielona to miejsce, gdzie na wygodnej kanapie w otoczeniu zieleni uczniowie mogą się zrelaksować i poczytać o roślinach. Każdy uczeń może współtworzyć tę przestrzeń, przynosząc ciekawe kwiaty, sadzonki wraz z ich opisem. Kolejna strefa pozwala wdrażać zasady higieny cyfrowej w edukacji i przede wszystkim wzmacniać relacje poza Internetem - opowiada Joanna Kurzelewska, pedagog szkolny.

- To fajne rozwiązanie, coś nietypowego, co daje oddech świeżości od typowych, nudnych szkolnych korytarzy. Dodatkowo to świetne miejsce do odpoczynku, wygodna kanapa jest tego znaczącym dowodem, ale też kolor zielony działa kojąco - ocenia tegoroczna maturzystka Anna Dębkowska.

- To na pewno dodaje uroku naszej szkole. Dzięki temu możemy poczuć się jak w ogrodzie, lesie. Jak bardzo są potrzebne tego typu miejsca świadczy fakt, że nowa kanapa jest cały czas oblegana przez uczniów - dodaje Oliwia Minecka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Koordynatorami projektu są pedagodzy szkolni Joanna Kurzelewska i Cezary Krawczyk.

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko zse-e staż elektryk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE